Οι ακαδημίες κολύμβησης και υδατοσφαίρισης του Υδραϊκού Ναυτικού Ομίλου για την περίοδο 2017-2018,

Monday, January 22, 2018

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ. Οι 16 ομάδες που πέρασαν στη Β' φάση

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (22/1) οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και αναδείχθηκαν οι 16 ομάδες που προκρίθηκαν στη Β΄φάση (16-18/3) της διοργάνωσης (οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο).

Είναι οι: Πανιώνιος, ΑΕ Χαϊδαρίου (Α’ Όμιλος Αττικής), Εθνικός Πειραιά, Ηλυσιακός (Β’ Όμιλος Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα (Γ’ Όμιλος Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Καλαμακίου (Δ’ Όμιλος Αττικής), ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (Όμιλος Πάτρας), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χανίων (Όμιλος Κρήτης), Παλαιό Φάληρο, Νίκη Βόλου (Όμιλος Βόλου).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:
Α’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Πανιώνιος – ΝΟ Χαλκίδας 22-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Απόλλων Σμύρνης 31-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 3-16, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χαλκίδας 11-6.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανιώνιος 9 (60-11)
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (57-26)
……………………………………………
3. Απόλλων Σμύρνης 3 (20-59)
4. ΝΟ Χαλκίδας 0 (15-56)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ιλίσιο Κολυμβητήριο):
Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Εθνικός Πειραιά 9 (39-14)
2. Ηλυσιακός 6 (27-28)
…………………………………………
3. Παναθηναϊκός 3 (20-27)
4. ΝΟ Χίου 0 (22-39)
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-3, ΓΣ Περιστερίου – ΓΣ Ηλιούπολης 10-6, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 4-14, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-12.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 9 (42-8)
2. Νηρέας Γέρακα 6 (27-20)
……………………………………………
3. ΓΣ Περιστερίου 3 (21-32)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0 (8-38)
Δ’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Πετρούπολης 24-2, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Καλαμάτας 10-4, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-20, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Πετρούπολης 4-7.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9 (72-6)
2. ΝΟ Καλαμακίου 6 (22-30)
……………………………………………
3. ΑΟ Πετρούπολης 3 (15-38)
4. ΝΟ Καλαμάτας 0 (10-45)
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Ηρακλής – ΑΠΣ Οξυγόνο 11-1, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 24-1.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 9 (75-1)
2. ΠΑΣ Φοίβος 6 (33-33)
……………………………………………
3. Ηρακλής 3 (14-37)
4. ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (7-58)
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 18-1, ΝΕ Πατρών – Υδραϊκός 8-8, Υδραϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 14-7, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 2-10.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 9 (33-6)
2. ΝΕ Πατρών 4 (18-22)
………………………………………
3. Υδραϊκός 4 (27-30)
4. Νηρέας Χαλανδρίου 0 (12-40)
**Η ΝΕ Πατρών προκρίθηκε στην ισοβαθμία με τον Υδραϊκό λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων στο αποτέλεσμα (ήττα) με τον πρώτο ΝΟΠ. Η ΝΕ Πατρών ηττήθηκε με 10-2, ενώ ο Υδραϊκός με 15-5.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 18-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΦΗ 8-3.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (35-8)
2. ΝΟ Χανίων 6 (37-15)
……………………………………………
3. ΝΟ Ρεθύμνου 3 (14-38)
4. ΟΦΗ 0 (8-33)
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 9 (47-10)
2. Νίκη Βόλου 6 (25-37)
.............................................
3. Άρης 3 (17-22)
4. ΟΥΚ Βόλου 0 (16-36)
Η Β’ φάση θα γίνει 16-18 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ Φάσης είναι προγραμματισμένη για τις 14 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 11:00 στα γραφεία της ΚΟΕ.
Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής
Auto Scroll Stop Scroll