Saturday, April 19, 2014

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ : το πρόγραμμα της Α2 ΑΝΔΡΩΝ




Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΤΕΙ ΛΑΜΙΑΣ 
1η αγωνιστική Παρασκευή 25/4/14
19:30 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ-  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
20:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστικήΣάββατο 26/4/14
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστικήΣάββατο 26/4/14
ΩΡΑ: 18:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
4η αγωνιστικήΚυριακή 27/4/14
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 27/4/14
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 18:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

Α” ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 25/4/14
20:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
21:00 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 26/4/14
13:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
14:00 ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η αγωνιστική Σάββατο 26/4/14
19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
20:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 27/4/14 
ΩΡΑ: 10:30 ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
11:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. -  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 27/4/14
17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ
18:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ 

1η αγωνιστική Παρασκευή 25/4/14
19:00 ΟΦΗ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 26/4/14
11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΦΗ
12:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ-  ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
3η αγωνιστική Σάββατο 26/4/14
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΟΦΗ
4η αγωνιστική Κυριακή 27/4/14
10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
11:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. – ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 27/4/14
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
Οι ομάδες που μετέχουν στο Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών περιόδου 2013-2014, θα δώσουν αγώνες σε δύο (2) φάσεις, η κάθε φάση θα έχει δυο (2) γύρους:

Α΄ ΦΑΣΗ 
Α΄ Γύρος 25 – 27 / 4 / 2014
Β΄ Γύρος 9 – 11 / 5 / 2014
Η βαθμολογία των ομάδων του Α’ Γύρου μεταφέρεται στον Β’ Γύρο.
Β΄ ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΗ 
Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, σχηματίζουν ένα (1) όμιλο των έξι (6) ομάδων, όμιλος ΑΝΟΔΟΥ σε δυο (2) γύρους.
Α΄ Γύρος 27 – 29 / 6 / 2014
Β΄ Γύρος 18 – 20 / 7 / 2014
Η βαθμολογία της Α’ Φάσης ΔΕΝ μεταφέρεται στον Β’ Φάση – Τελική.
Οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες από κάθε όμιλο, σύνολο: εννέα (9) ομάδες, μετά το τέλος των αγώνων της Α΄ Φάσης, σχηματίζουν έναν (1) όμιλο ΚΑΘΟΔΟΥ, που θα αγωνιστούν με σύστημα POOL (όλοι με ολους).
27 – 29/6/014
18 – 20/7/014
Η κλήρωση της Β΄ Φάσης – Τελικής, θα διεξαχθεί την Τετάρτη 28/5/14 και ώρα: 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά η κλήρωση των ομάδων:
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χανίων
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Υδραϊκός, Ποσειδών Ιλισίων, Ηλυσιακός, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Νίκη Βόλου, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός, ΟΥΚ Βόλου, Ηρακλής
 ΠΗΓΗ:http://www.waterpolonews.gr/to-programma-tis-a2/
Auto Scroll Stop Scroll