ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 2020-21 - YNO - YNO

Breaking

Παρασκευή, 2 Οκτωβρίου 2020

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 2020-21



Αριθμ.πρωτ.3928/Ε Αθήνα 01/10/2020


 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1  ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ        «2021»

 

 Όλοι οι αγώνες διεξάγονται χωρίς θεατές

 

1.  ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΙ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι παρακάτω σύλλογοι:

 

 ΣΥΛΛΟΓΟΙ                                                              Έδρα

 

1.      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                            ΠΕΙΡΑΙΑΣ

2.      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                           ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

3.      ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                                        ΑΛΙΜΟΣ

4.      ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                                   ΣΕΡΑΦΕΙΟ

5.      ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                                    ΓΛΥΦΑΔΑ

6.      ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                   ΠΕΙΡΑΙΑΣ

7.      ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                                                   ΦΑΛΗΡΟ

8.      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                   ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

9.      ΝΟ ΧΙΟΥ                                                                   ΧΙΟΣ

10.  ΑΣ ΠΑΟΚ                                                                 ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

11.  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                            ΧΑΝΙΑ

12.  AEK                                                                           ΓΛΥΦΑΔΑ

13.  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

14.  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                                           ΒΟΛΟΣ

 

 2. ΣΥΣΤΗΜΑ - ΧΡΟΝΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το Πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021» θα διεξαχθεί σε δυο (2) περιόδους από

10/10/2020 έως 26/05/2021 .

Σε περίπτωση που θα επιβληθούν νέα υγειονομικά μέτρα, ενδέχεται να τροποποιούνται οι

ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων και η διάρκεια του πρωταθλήματος, ενώ σε περίπτωση εφαρμογής ακραίων υγειονομικών περιορισμών, ενδέχεται να γίνει μερική η και οριστική διακοπή του πρωταθλήματος.

 Α’ Περίοδος (10/10/2020 - 08/05/2021)

Οι ομάδες που μετέχουν στο Πρωτάθλημα Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021», θα δώσουν αγώνες εντός - εκτός έδρας σε δύο (2) γύρους.

 

 Α’ ΓΥΡΟΣ                                                                                        Β’  ΓΥΡΟΣ

 

1η αγωνιστική

10/10/20

Σάββατο

14η αγωνιστική

19/12/20

Σάββατο

2η αγωνιστική

14/10/20

Τετάρτη

15η αγωνιστική

09/01/21

Σάββατο

3η αγωνιστική

17/10/20

Σάββατο

16η αγωνιστική

16/01/21

Σάββατο

4η αγωνιστική

24/10/20

Σάββατο

17η αγωνιστική

13/03/21

Σάββατο

5η αγωνιστική

31/10/20

Σάββατο

18η αγωνιστική

17/03/21

Τετάρτη

6η αγωνιστική

04/11/20

Τετάρτη

19η αγωνιστική

20/03/21

Σάββατο

7η αγωνιστική

07/11/20

Σάββατο

20η αγωνιστική

24/03/21

Τετάρτη

8η αγωνιστική

11/11/20

Τετάρτη

21η αγωνιστική

31/03/21

Τετάρτη

9η αγωνιστική

21/11/20

Σάββατο

22η αγωνιστική

07/04/21

Τετάρτη

10η αγωνιστική

25/11/20

Τετάρτη

23η αγωνιστική

10/04/21

Σάββατο

11η αγωνιστική

28/11/20

Σάββατο

24η αγωνιστική

17/04/21

Σάββατο

12η αγωνιστική

05/12/20

Σάββατο

25η αγωνιστική

05/05/21

Τετάρτη


13η αγωνιστική    09/12/20    Τετάρτη           26η αγωνιστική      08/05/21    Σάββατο

 

 Β’ Περίοδος:             PLAY OFFS             (11/05/2021 - 26/05/21)

 

3.  PLAY OFFS

 

Συμμετέχουν οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογίας της κανονικής περιόδου του Πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021».

 

Τα PLAY OFFS περιλαμβάνουν δύο (2) φάσεις:

 

 Α’ Φάση        (11/05, 13/05, 15/05, 16/05/2021)

 

Στην Α’ Φάση των PLAY OFFS συμμετέχουν: ο 1ος ο 2ος, ο 3ος και ο 4οςτου Πρωταθλήματος

Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021» της κανονικής περιόδου.

 

 Συναντώνται τα ζευγάρια:

1ος   – 4ος            (F1 αγώνας)

2ος   – 3ος            (F2 αγώνας)

 

Οι μεταξύ των ομάδων νίκες κατά την κανονική περίοδο λαμβάνονται υπόψη.

Σε περίπτωση που υπάρχει νίκη στα μεταξύ τους παιχνίδια κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου, τότε προκρίνεται στην Β’ Φάση των PLAY OFFS η ομάδα που θα φτάσει στις τρείς (3) νίκες.

Σε περίπτωση που έχουν 2 (δύο) ισοπαλίες στα μεταξύ τους παιχνίδια κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου, τότε προκρίνεται στην Β’ Φάση των PLAY OFFS η ομάδα που θα φτάσει στις δύο (2) νίκες.

Κάθε αγώνας πρέπει να αναδεικνύει νικητή.

 

·           Ο πρώτος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανωτέρου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου. Ο δεύτερος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του κατωτέρου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου. Ο τρίτος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά και ο ενδεχόμενος τέταρτος αγώνας στην έδρα του κατώτερου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021».

·           Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι, όπως αυτή ορίζεται από την Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2020».

 

 

B’ Φάση (18/05, 20/05, 22/05, 24/05, 26/05/2021)

 

Συναντώνται τα ζευγάρια:

Ο νικητής του F1 με τον νικητή του F2 που μας δίνουν την 1η και 2η θέση. (F3 αγώνας) Στις 3 νίκες έως 5 αγώνες.

·        Ο 1ος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά, κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου. Ο 2ος αγώνας, στην έδρα του κατώτερου βαθμολογικά. Ο 3ος αγώνας στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά. Ο 4ος αγώνας στην έδρα του κατώτερου και ενδεχομένως ο 5ος αγώνας στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά.

·        Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι, όπως αυτή ορίζεται από την Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2020».

 

Ο ηττημένος του F1 με τον ηττημένο του F2 που μας δίνουν την 3η και 4η θέση. (F4 αγώνας) Στις 2 νίκες έως 3 αγώνες.

Τα μεταξύ των ομάδων αποτελέσματα κατά την κανονική περίοδο δεν λαμβάνονται υπόψη.

·        Ο 1ος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου. Ο 2ος αγώνας στην έδρα του κατώτερου βαθμολογικά και ενδεχομένως ο 3ος αγώνας στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου.

·        Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι, όπως αυτή ορίζεται από την Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2020».


4.  PLAY OUTS

 

Συμμετέχουν οκτώ (8) ομάδες (7ος, 8ος, 9ος, 10ος 11ος, 12ος, 13ος, 14ος) της κανονικής περιόδου του Πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021».

Οι συμμετέχουσες ομάδες στα PLAY OUTS (7ος, 8ος, 9ος, 10ος 11ος, 12ος, 13ος, 14ος), μεταφέρουν τις νίκες της κανονικής περιόδου από τους μεταξύ τους αγώνες.

 

Τα PLAY OUTS περιλαμβάνουν δυο (2) φάσεις:

 

 Α’ Φάση (11/05, 13/05, 15/05, 16/05/2021)

 

 Συναντώνται τα ζευγάρια:

7ος   – 14ος          (C1 αγώνας) 8ος   – 13ος                       (C2 αγώνας) 9ος   – 12ος                       (C3 αγώνας) 10ος   – 11ος         (C4  αγώνας)

 

Οι μεταξύ των ομάδων νίκες κατά την κανονική περίοδο λαμβάνονται υπόψη.

Σε περίπτωση που υπάρχει νίκη στα μεταξύ τους παιχνίδια κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου, τότε προκρίνεται στην Β’ Φάση των PLAY OUTS η ομάδα που θα φτάσει στις τρείς (3) νίκες.

Σε περίπτωση που έχουν 2 (δύο) ισοπαλίες στα μεταξύ τους παιχνίδια κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου, τότε προκρίνεται στην Β’ Φάση των PLAY OUTS η ομάδα που θα φτάσει στις δύο (2) νίκες. Κάθε αγώνας πρέπει να αναδεικνύει νικητή.

·         Ο πρώτος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανωτέρου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου. Ο δεύτερος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του κατωτέρου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου. Ο τρίτος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά και ο ενδεχόμενος τέταρτος αγώνας στην έδρα του κατώτερου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών

«2021».

·         Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι, όπως αυτή ορίζεται από την Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2020».

 

 Β’ Φάση (18/05, 20/05, 22/05, 24/05/2021)

 Συναντώνται τα ζευγάρια:

·         Ο νικητής του C1 αγώνα με νικητή C4 αγώνα για 7η – 8η θέση (Α1 αγώνας)

·         Ο νικητής του C2 αγώνα με νικητή C3 αγώνα για 9η – 10η θέση (Α2 αγώνας)

·         Ο ηττημένος του αγώνα C1 με τον ηττημένο C4. Ο νικητής καταλαμβάνει την 11η θέση. Ο ηττημένος την 14η θέση και υποβιβάζεται στην Α2 Ανδρών. (Α3 αγώνας)

·         Ο ηττημένος του αγώνα C2 με τον ηττημένο C3. Ο νικητής καταλαμβάνει την 12η θέση. Ο ηττημένος την 13η θέση και υποβιβάζεται στην Α2 Ανδρών. (Α4 αγώνας)

 

Οι μεταξύ των ομάδων νίκες κατά την κανονική περίοδο λαμβάνονται υπόψη.

Σε περίπτωση που υπάρχει νίκη στα μεταξύ τους παιχνίδια κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου, τότε προκρίνεται στην Β’ Φάση των PLAY OUTS η ομάδα που θα φτάσει στις τρείς (3) νίκες.

Σε περίπτωση που έχουν 2 (δύο) ισοπαλίες στα μεταξύ τους παιχνίδια κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου, τότε προκρίνεται στην Β’ Φάση των PLAY OUTS η ομάδα που θα φτάσει στις δύο (2) νίκες. Κάθε αγώνας πρέπει να αναδεικνύει νικητή.

·    Ο πρώτος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανωτέρου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου. Ο δεύτερος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του κατωτέρου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου. Ο τρίτος αγώνας διεξάγεται στην έδρα του ανώτερου βαθμολογικά και ο ενδεχόμενος τέταρτος αγώνας στην έδρα του κατώτερου βαθμολογικά με βάση την κατάταξη της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών

«2021».

·         Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι, όπως αυτή ορίζεται από την Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2020».


 5. ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

 

Η Τελική κατάταξη θα προκύπτει ύστερα από την ολοκλήρωση των PLAY OFF και PLAY OUT του Πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021», καθώς επίσης και η συμμετοχή των ομάδων στα Κύπελλα Ευρώπης, όπως αναφέρεται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2020».

·         Από τον  F3  αγώνα  θέση  1η  - 2η

·         Από τον  F4  αγώνα  θέση  3η  - 4η

 

 Στην Τελική κατάταξη

·         Η 5η και η 6η θέση καθορίζεται από την βαθμολογία της κανονικής περιόδου.

·      Την 7η θέση καταλαμβάνει ο νικητής του αγώνα Α1 των PLAY OUT.

·      Την 8η θέση καταλαμβάνει ο ηττημένος του αγώνα Α1 των PLAY OUT.

·      Την 9η θέση καταλαμβάνει ο νικητής του αγώνα Α2 των PLAY OUT.

·      Την 10η θέση καταλαμβάνει ο ηττημένος του αγώνα Α2 των PLAY OUT.

·      Την 11η θέση καταλαμβάνει ο νικητής του αγώνα Α3 των PLAY OUT.

·      Την 12η θέση καταλαμβάνει ο ηττημένος του αγώνα Α3 των PLAY OUT.

·      Την 13η θέση καταλαμβάνει ο νικητής του αγώνα Α4 των PLAY OUT.

·        Την 14η θέση καταλαμβάνει ο ηττημένος του αγώνα Α4 των PLAY OUT.

 

6.  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

Υποβιβάζονται στην Α2 κατηγορία οι δύο (2) τελευταίες ομάδες της Τελικής κατάταξης (13η 14η θέση) που θα προκύψει μετά από την ολοκλήρωση των αγώνων PLAY OUTS του Πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021».

 

7.  ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών «2021» θα είναι τέσσερις

(4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

 

8.  ΜΠΑΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

Οι μπάλες που πρέπει να χρησιμοποιούνται από τα σωματεία για τη διεξαγωγή των αγώνων που προκηρύσσονται επίσημα από την «Κ.Ο.Ε.», είναι υποχρεωτικά συνθετικές.

Το Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών διεξάγεται με μπάλες Νο 5.

Για την τέλεση των αγώνων Πρωταθλημάτων είναι υποχρεωτική η χρησιμοποίηση μπάλας συγκεκριμένου τύπου και εταιρείας, απαγορευμένης της χρησιμοποίησης οποιασδήποτε άλλης μπάλας (διαφορετικού τύπου και εταιρείας) που δεν προβλέπεται στην παρούσα Προκήρυξη.

Για το Πρωτάθλημα της αγωνιστικής περιόδου 2020-2021 ορίζεται ότι καθίσταται υποχρεωτική η χρησιμοποίηση της μπάλας της εταιρείας kapk7seven με σήμανση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας (LEN), σε όλες τις κατηγορίες Εθνικών πρωταθλημάτων και στους αγώνες κυπέλου.

 Για την διαδικασία της προετοιμασίας των αθλητών, το εδρούχο σωματείο οφείλει

 να παρέχει 5 μπάλες στο φιλοξενούμενο σωματείο, 30 λεπτά πριν την έναρξη κάθε

 αγώνα.

 

 

9.  ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ-ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΑΓΩΝΑ-ΙΑΤΡΟΣ-TIME OUT

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2020» με αριθμ. πρωτ.: 3927 01/10/2020

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ Κ.Ο.Ε.

1.   Το κάθε εδρούχο σωματείο, υποχρεούται να υποβάλλει αίτημα στην οικία Περιφέρεια τουλάχιστον

 επτά (7) εργάσιμες ημέρες, για έκδοση αδείας τέλεσης αγώνων, πριν την διεξαγωγή των αγώνων, την οποία οφείλουν να αποστείλουν στην ΚΟΕ, τουλάχιστον πέντε (5) εργάσιμες ημέρες πριν την έναρξη

 του αγώνα.


Επίσης οφείλουν να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη την άδεια τέλεσης αγώνα, πριν την έναρξη αυτού, διαφορετικά δεν θα επιτρέπεται η διεξαγωγή του αγώνα και το εδρούχο σωματείο, θα μηδενίζεται.

 Η μη έκδοση αδείας τέλεσης αγώνα, από την οικεία Περιφέρεια του εκάστοτε εδρούχου σωματείου, επιφέρει, την μη διεξαγωγή του αγώνα και τον μηδενισμό του σωματείου που έχει έδρα, και αφαίρεση ενός βαθμού.

Για τις κύριες και αναπληρωματικές έδρες, ισχύουν ότι αναφέρονται στο Αρ. 8 παρ. 1.1 και 1.2 της Γενικής Προκήρυξης Υδατοσφαίρισης 2020.

2.  Οι Αλυτάρχες οφείλουν πριν την έναρξη κάθε αγώνα να ελέγχουν την κατάσταση των δηλουμένων αθλητών, να είναι σύμφωνη με την δήλωση των 25 αθλητών που δηλώθηκαν στην Κ.Ο.Ε. και την δήλωση στον 2ο γύρο, αν υπάρξει θέμα ξένου παίκτη.

 

10.            ΑΛΛΑΓΕΣ  ΩΡΑΡΙΟΥ ή ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ

α.         Η Κ.Ο.Ε. έχει δικαίωμα αλλαγής ωραρίου, σε περίπτωση ανωτέρας βίας.

β.         Εάν υπάρξουν αλλαγές των δρομολογίων των Αεροπορικών Εταιρειών.

γ.         Στις περιπτώσεις που θα υπάρχει απευθείας Τηλεοπτική μετάδοση Πανελλαδικής Εμβέλειας.

δ.         Στην περίπτωση συμμετοχής σωματείου σε επίσημες ευρωπαϊκές διοργανώσεις

 

11.            ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΞΕΝΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ

Σε κάθε αγώνα του Πρωταθλήματος ή Κυπέλλου, το κάθε σωματείο μπορεί από τους εγγεγραμμένους στο ρόστερ του, να χρησιμοποιήσει σε κάθε αγωνιστική, μέχρι το πολύ Δύο (2) μη Έλληνες αθλητές - τριες, οι οποίοι μπορεί να είναι Κοινοτικοί ή και μη Κοινοτικοί.

 

12.  ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΚΟΕ

 ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

Α.ΒΑΣΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ.

1.  Καθ’ όλη τη διάρκεια των αγώνων όπως και στις προπονήσεις των ομάδων, ισχύουν τα ειδικά πρωτόκολλα όπως αυτά ανακοινώνονται από την Ειδική Υγειονομική Επιτροπή και τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού.

Οδηγίες για ομαδικά αθλήματα σε περίπτωση θετικού κρούσματος (Συστάσεις ΕΟΔΥ-Υγειονομικής

 Επιτροπής        ΓΓΑ        για        Ομαδικά        Αθλήματα)        υπάρχουν        στον         ιστότοπο         της ΓΓΑ (https://gga.gov.gr/component/content/article/278-covid/2981-covid19-sports).

 

Ο ΕΟΔΥ πιθανόν να διενεργήσει δειγματοληπτικούς ελέγχους για COVID-19 στους αγώνες.

2.Όλοι όσοι πρόκειται να εισέλθουν στην εγκατάσταση, συμπεριλαμβανομένων των αποστολών των ομάδων (αθλητές -τριες προπονητές, αξιωματούχοι κ.ο.κ.), θα πρέπει να συμπληρώνουν την επισυναπτόμενη δήλωση, την οποία θα παραδίδουν στην είσοδο της εγκατάστασης και η οποία θα αρχειοθετείται με μέριμνα του εδρούχου σωματείου η της ΚΟΕ σε περίπτωση διεξαγωγής αγώνων σε ομίλους.

Σε όλους τους αγώνες η γηπεδούχος ομάδα και σε περίπτωση ομίλων η ΚΟΕ είναι υπεύθυνη για την τήρηση καταλόγου για όσους εισέρχονται στην αθλητική εγκατάσταση για πιθανή ιχνηλάτηση από τον ΕΟΔΥ.

 3.Για  το  λόγο  αυτό  τα  αγωνιζόμενα  σωματεία  θα  πρέπει  να  καταθέσουν      στην   είσοδο του

 κολυμβητηρίου    κατάλογο    (https://gga.gov.gr/images/log_sheet_v7.pdf)     με    τα    στοιχεία    των

 εισερχομένων στην εγκατάσταση (αθλητών –προπονητών –φυσικοθεραπευτών-εφόρων).

 

4.   Δεν επιτρέπονται χειραψίες ή εναγκαλισμοί, ενώ απαγορεύεται ρητώς το φτύσιμο και το φύσημα της μύτης.

5.  Οι αθλητές -τριες θα πρέπει να χρησιμοποιούν αποκλειστικά το δικό τους ρουχισμό και εξοπλισμό όπως πετσέτες μπουρνούζια κλπ.

6.   Επιτρέπεται στους αναπληρωματικούς των ομάδων να είναι στο νερό προκειμένου να μην υπάρχει συνωστισμός στον πάγκο της κάθε ομάδας.

7.  Συστήνεται να μην γίνεται παρουσίαση των ομάδων εκτός αν υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη

8.  Διαιτησία

ü  Ο Α' και Β' διαιτητής του αγώνα και οι επόπτες δεν χρειάζεται να φορούν μάσκα.

ü  Η Γραμματεία και τα λοιπά μέλη του αγώνα πρέπει να φορούν μάσκα. Γάντια δεν είναι υποχρεωτικά πρέπει όμως να τηρείται σχολαστική υγιεινή των χεριών.


ü  Στη γραμματεία πρέπει να υπάρχει αντισηπτικό Gel.

ü  Στα αποδυτήρια των διαιτητών μπορούν να είναι ταυτόχρονα μέχρι 2 άτομα.

 

9.Συνιστάται, όπου είναι εφικτό, ο περιορισμός στο ελάχιστο του συνωστισμού και η τήρηση της απόστασης των δύο μέτρων στις περιπτώσεις όπως π.χ. στην είσοδο και αποχώρηση από τον αγωνιστικό χώρο, και στις οδηγίες του προπονητικού προσωπικού

 

10.Οταν οι αγώνες πραγματοποιούνται χωρίς θεατές, στην εξέδρα θα βρίσκονται μόνο:

Ø  Αρχηγοί αποστολών – εάν υπάρχουν (ένας για κάθε Σωματείο).

Ø  Το απαραίτητο για τη διεξαγωγή των αγώνων προσωπικό της ΚΟΕ.

Ø  Οι Εθνικοί Προπονητές και οι Τεχνικοί Ανάπτυξης της ΚΟΕ. 

Ø  Μικρός αριθμός τοπικών διοικητικών στελεχών (έως 10 συνολικά)

Ø  Οι ομάδες που θα παίξουν τον επόμενο αγώνα σε περίπτωση ομίλων καθώς και δύο μέλη του ΣΕΔΥ.

Ø  Προσωπικό και τεχνικοί της εγκατάστασης. ( Έως 10 Δημοσιογράφοι και 2 Φωτογράφοι διαπιστευμένοι από την ΚΟΕ) και το απαραίτητο για την τηλεοπτική κάλυψη του αγώνα προσωπικό.

Ø  Όσοι παρευρίσκονται στις εξέδρες θα πρέπει απαραίτητα να τηρούν τις αποστάσεις μεταξύ τους ,και συστήνεται να φορούν μάσκα.

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει στην ίδια ευθεία καθισμάτων να υπάρχει ένα κενό τουλάχιστον δύο

(2) καθισμάτων και μεταξύ των κάθετων σειρών ένα κενό δύο (2) καθισμάτων

Για την αποφυγή συνωστισμού ΔΕΝ θα πραγματοποιούνται τελετές απονομών. Οι νικητές θα παραλαμβάνουν τα μετάλλια και τα διπλώματα τους ανέπαφα, από ειδικό χώρο στη Γραμματεία των αγώνων.

Β.ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΞΟΔΟΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Ανθρώπινο Δυναμικό

1.  Οι αθλητές -τριες οι αξιωματούχοι των ομάδων και οι αξιωματούχοι του αγώνα θα πρέπει να εισέρχονται στο χώρο των αποδυτηρίων από μία και μοναδική είσοδο η οποία θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά από τους συγκεκριμένους.

Όπου είναι εφικτό, οι πόρτες εισόδου/εξόδου προς/από τους εσωτερικού χώρους της εγκατάστασης συστήνεται να παραμένουν ανοιχτές, έτσι ώστε να αποφεύγεται η επαφή με τα πόμολα.

2.  Όλο το υπόλοιπο προσωπικό/εκπρόσωποι που εργάζεται/ονται στην εγκατάσταση θα εισέρχονται στους χώρους της εγκατάστασης χρησιμοποιώντας διαφορετική είσοδο / έξοδο. Δύναται να υπάρχει ξεχωριστή είσοδος για τους δημοσιογράφους και εν γένει για όσους κάθονται στα δημοσιογραφικά θεωρεία καθώς και για τους φωτορεπόρτερ.

3.  Οι παρευρισκόμενοι στις εισόδους της εγκατάστασης θα πρέπει να είναι οι ελάχιστοι δυνατοί για την εύρυθμη είσοδο των συντελεστών του αγώνα, ενώ θα πρέπει να κρατούν απόσταση 2μ. μεταξύ τους και να φορούν προστατευτικά γάντια και μάσκες.

4.        Προκειμένου να συμβάλλουν στην ομαλή πρόσβαση στην εγκατάσταση, συστήνεται όπως, σε κάθε είσοδο, δικαίωμα παραμονής να έχουν οι ακόλουθοι: -

Έως τρεις (3) διαπιστευμένοι της γηπεδούχου ομάδας. - Έως δύο (2) διαπιστευμένοι της φιλοξενούμενης ομάδας. - Ένας παρατηρητής αγώνα .

-   Αστυνομικοί, ανάλογα με το εκάστοτε σχέδιο ασφαλείας του αγώνα.

-   Κατ΄ εξαίρεση, δίνεται το δικαίωμα να παρευρεθούν και να παραμείνουν για όσο χρειασθεί και λοιπές ιδιότητες όπως ιατρός, τραυματιοφορείς, πυροσβέστες κ.α

 

Αποδυτήρια - Διάδρομοι - Λοιποί Εσωτερικοί χώροι .

Πρόσβαση στο χώρο των αποδυτηρίων, στους διαδρόμους αυτών και στους λοιπούς εσωτερικούς χώρους

·         Έως 30 ΑΘΛΗΤΈΣ ΑΘΛΉΤΡΙΕΣ που αναγράφονται στο Φύλλο Αγώνα

·         Έως επτά (7) αξιωματούχοι αγώνα,

ΔΥΟ   ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ   –ΔΥΟ   ΕΠΟΠΤΕΣ   (ΕΦ   ΟΣΟΝ   ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ)      ΤΡΙΑ       ΆΤΟΜΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΊΑ ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΕΝΑΣ ΑΛΥΤΑΡΧΗΣ

Ένας (1) ιατρός αγώνα. –

Έως τρεις (3) εκπρόσωποι ΕΣΚΑΝ.

- Αστυνομικοί, ανάλογα με το εκάστοτε σχέδιο ασφαλείας του αγώνα.


Έως ένας (1) εκπρόσωπος της στατιστικής υπηρεσίας για τη συμπλήρωση του Φ.Α. Σε όποια εγκατάσταση είναι εφικτό, δύναται η χρήση περισσότερων του ενός αποδυτηρίου ανά ομάδα, με σκοπό τον διαχωρισμό

 

·         Απαγορεύεται αυστηρά η είσοδος εντός του χώρου των αποδυτηρίων, των διαδρόμων αυτών και των υπόλοιπων εσωτερικών χώρων (ιατρεία, γραφεία παρατηρητών κ.ο.κ.) σε όσους δεν αναγράφονται στο Φύλλο Αγώνα και στους μη έχοντες εργασία.

·         Εντός των παραπάνω χώρων θα πρέπει να παραμένουν μόνο όσοι έχουν κάποια εργασία και για το απαιτούμενο διάστημα που χρειάζεται για την ολοκλήρωση αυτής.

·           Μετά το τέλος της εργασίας τους θα αποχωρούν.

·         Σε όσους αναφέρονται παραπάνω συνιστάται, στο μέτρο του δυνατού, η συνεχής παραμονή σε ανοικτούς χώρους όπως κερκίδες κ.ο.κ. με αποστάσεις δύο καθισμάτων μεταξύ τους.

·         Όλες οι εργασίες προετοιμασίας των αποδυτηρίων και των εσωτερικών χώρων εν γένει θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί πριν την έναρξη του αγώνα.

·         Εντός των αποδυτηρίων των ομάδων, ανάμεσα στα καθίσματα των ΑΘΛΗΤΏΝ, θα πρέπει να υπάρχει ένα τουλάχιστον κενό κάθισμα

·         Όπου είναι εφικτό, συνιστάται η ατομική χρήση των ντους.

·         Εναλλακτικά, στις περιπτώσεις που τα ντους δεν είναι ατομικά, συστήνεται να παραμένει ένα ντους κενό ανά δύο σε χρήση.


Γ. ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ (πριν, κατά τη διάρκεια και μετά τη λήξη του αγώνα).

1.  Όλοι οι εργαζόμενοι κατά την είσοδό τους στην αθλητική εγκατάσταση, θα απολυμαίνουν τα χέρια τους με κατάλληλο απολυμαντικό υγρό (ή gel), που θα τους παρέχεται στην είσοδο.

2.  Ο αθλητικός εξοπλισμός (μπάλες, κώνοι κ.ο.κ.) θα πρέπει να έχει απολυμανθεί πριν τη χρήση του σύμφωνα με τα πρωτόκολλά του ΕΟΔΥ.

Δ.ΓΕΝΙΚΑ

Για την αποφυγή μετάδοσης του κορονοϊού SARS-CoV-2, θα πρέπει να εφαρμόζονται τα κάτωθι:

·         Συχνό πλύσιμο των χεριών με σαπούνι και νερό για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα ή καθαρισμός τους με αντισηπτικό διάλυμα με βάση το οινόπνευμα.

·         Δεν επιτρέπονται οι χειραψίες ή οι εναγκαλισμοί.

·         Αποφυγή αγγίγματος του προσώπου (μύτη, στόμα, οφθαλμοί) με άπλυτα χέρια, ιδίως αν προηγουμένως υπήρξε επαφή με αντικείμενα που έχουν αγγίξει πολλά άλλα άτομα (π.χ. πόμολα, διακόπτες κ.λ.π. σε κοινόχρηστους χώρους).

·         Κάλυψη της μύτης και του στόματος με χαρτομάντηλο σε περίπτωση βήχα ή φταρνίσματος και απόρριψη του άμεσα σε κάδο απορριμμάτων. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει χαρτομάντηλο, χρήση του εσωτερικού των αγκώνων.

·         Άμεσο πλύσιμο των χεριών και του προσώπου σε περίπτωση επαφής με άλλο πρόσωπο.

·         Αποφυγή συνθηκών συγχρωτισμού.

·         Τήρηση απόστασης 2 μέτρων από άλλα άτομα ή προστατευτική μάσκα σε κοινόχρηστους χώρους

·         Οι προσωπικές συνομιλίες ή ενημερώσεις θα πρέπει να πραγματοποιούνται με απόσταση 2 μέτρων.


E. ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ

Τα σωματεία θα πρέπει να δηλώσουν τον υπεύθυνο ιατρό ο οποίος θα παρακολουθεί τυχόν κρούσματα του κορονοϊού SARS-CoV-2 και θα επικοινωνεί με τον υγειονομικό

 συντονιστή της ΚΟΕ

Τα προβλεπόμενα στις Οδηγίες που εκδίδει η ΓΓΑ και βρίσκονται στον ακόλουθο ιστότοπο (https://gga.gov.gr/component/content/article/278-covid/2981-covid19-sports) θα πρέπει να τηρούνται με προσοχή. Οι οδηγίες αυτές προσδιορίζουν τις ενέργειες και διαδικασίες ομοσπονδιών, συλλόγων αθλητών και εγκαταστάσεων για την πρόληψη και αντιμετώπιση έναντι της λοίμωξης COVID-19. https://gga.gov.gr/images/Positive_Case_Management_in_Sport_v4.pdf


13.  ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ - ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

 Ισχύουν τα εξής:

·         Για την αγωνιστική περίοδο 2020-2021 υποβιβάζονται δύο (2) ομάδες.

·         Σε περίπτωση που σωματείο μετά την πάροδο 20 λεπτών δεν προσέλθει σε ορισθέντα αγώνα, κλείνει το Φ/Α και κατοχυρώνεται ο αγώνας υπέρ του εδρούχου σωματείου, ενώ μηδενίζεται αφαιρείται ένας βαθμός από το σωματείο που δεν προσήλθε.

·         Σε περίπτωση που σωματείο αποσυρθεί με έγγραφη δήλωσή του, τότε όλοι οι υπόλοιποι αγώνες κατοχυρώνονται υπέρ του αντιπάλου, ενώ μηδενίζεται και αφαιρείται ένας βαθμός για κάθε αγώνα από το συγκεκριμένο σωματείο.

·            Τα σωματεία υποχρεούνται να διατηρούν τον αγωνιστικό χώρο σε αρίστη κατάσταση σύμφωνα

 με τις ισχύουσες διεθνείς προδιαγραφές. Σε διαφορετική περίπτωση με ευθύνη των αρχόντων του αγώνα,

 ο  αγώνας  δεν θα  διεξάγεται  ,  η  θα διακόπτεται  ,  και  σε  περίπτωση  που  δεν είναι  εφικτή η άμεση

 αποκατάσταση θα καταλογίζονται στο υπεύθυνο σωματείο οι δαπάνες επανάληψης του αγώνα .

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης (που είναι υπό την αιγίδα της Κ.Ο.Ε.), οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ (Κ.Ε.Δ.) της Κ.Ο.Ε. (άρθρο 44, παραγρ. του Νόμου 2725/ 1999) και όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον Νόμο 3057/2002.

 

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

 

Για  το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος                                                                  Ο Γενικός Γραμματέας

 

Δ. ΔΙΑΘΕΣΟΠΟΥΛΟΣ                                               Δ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ «2020 - 2021»

 

 

1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ                           10/10/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

17:30

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΑΕΚ

ΧΙΟΥ

17:00

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΒΟΛΟΥ

13:00

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

16:30

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

16:00

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΤΕΤΑΡΤΗ                           14/10/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:30

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΑΛΙΜΟΥ

21:00

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

20:30

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΟΥΔΙ

21:00

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

21:00

ΑΕΚ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

19:00

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ

 

 

3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ                           17/10/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

17:30

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΦΑΛΗΡΟΥ

17:00

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΧΙΟΥ

17:00

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΒΟΛΟΥ

17:00

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

16:30

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΑΕΚ

 

 

4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ                           24/10/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

16:00

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

16:00

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΑΛΙΜΟΥ

14:30

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

18:30

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

14:00

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΟΥΔΙ

19:00

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΕΚ

 

 

5η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ                           31/10/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

16:00

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΧΙΟΥ

17:00

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΒΟΛΟΥ

17:00

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

16:30

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00

ΑΕΚ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ «2020 - 2021»

 

 

6η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΤΕΤΑΡΤΗ                           04/11/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

20:00

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

19:30

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

15:00

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

21:00

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΑΛΙΜΟΥ

21:00

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

20:30

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΕΚ

ΧΑΝΙΩΝ

14:00

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

 

7η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ                           07/11/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

16:00

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΑΟΚ

ΧΙΟΥ

17:00

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΒΟΛΟΥ

17:00

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΓΟΥΔΙ

19:00

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00

ΑΕΚ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

16:00

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

 

8η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΤΕΤΑΡΤΗ                           11/11/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΛΟΥ

17:00

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

14:30

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

20:00

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

19:00

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:30

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΑΕΚ

ΑΛΙΜΟΥ

21:00

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

14:30

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

 

 

9η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ              ΣΑΒΒΑΤΟ                           21/11/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

16:00

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΧΙΟΥ

17:00

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΓΟΥΔΙ

19:00

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00

ΑΕΚ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

 

 

 

 

10η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΤΕΤΑΡΤΗ

25/11/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΒΟΛΟΥ

17:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

20:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

20:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΑΕΚ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

19:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:00                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΛΙΜΟΥ

21:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ «2020 - 2021»

 

 

 

 

11η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

28/11/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

16:00                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΦΑΛΗΡΟΥ

17:00                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

18:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΓΟΥΔΙ

19:00                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

16:00                     ΑΕΚ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

 

 

 

 

12η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

05/12/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΒΟΛΟΥ

17:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΑΕΚ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

16:30                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

14:30                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

16:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

15:00                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

 

 

 

 

13η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΤΕΤΑΡΤΗ

09/12/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΑΛΙΜΟΥ

16:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

20:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΓΟΥΔΙ

20:00                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

14:30                     ΑΕΚ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

19:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

14η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

19/12/2020

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

16:00                     ΑΕΚ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΟΥΔΙ

14:30                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

18:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΛΙΜΟΥ

18:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

17:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΑΣ ΠΑΟΚ

 

 

 

 

15η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

09/01/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

16:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

16:30                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΒΟΛΟΥ

17:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

16:00                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕΚ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

16:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ «2020 - 2021»

 

 

 

 

16η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

16/01/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΟΥΔΙ

19:00                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

15:00                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΑΛΙΜΟΥ

18:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

17:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

14:30                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

16:00                     ΑΕΚ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

17η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

13/03/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

16:30                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΒΟΛΟΥ

17:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

16:00                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

16:00                     ΑΕΚ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

 

 

18η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΤΕΤΑΡΤΗ

17/03/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

20:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΛΙΜΟΥ

21:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

14:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

19:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

20:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΕΚ

ΓΟΥΔΙ

21:00                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

19η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

20/03/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΒΟΛΟΥ

17:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΠΕΙΡΑΙΑ

17:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00                     ΑΕΚ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΓΟΥΔΙ

14:30                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

 

 

 

 

20η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΤΕΤΑΡΤΗ

24/03/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

19:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

14:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

20:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

20:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΛΙΜΟΥ

21:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΑΕΚ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ «2020 - 2021»

 

 

21η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΤΕΤΑΡΤΗ

31/03/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

19:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00                     ΑΕΚ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΓΟΥΔΙ

21:00                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

 

 

22η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΤΕΤΑΡΤΗ

07/04/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

20:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

20:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΒΟΛΟΥ

14:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΑΛΙΜΟΥ

14:30                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

19:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΑΕΚ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

20:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

23η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

10/04/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

16:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΦΑΛΗΡΟΥ

19:30                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

17:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00                     ΑΕΚ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΟΥΔΙ

19:00                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ

ΧΑΝΙΩΝ

14:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

18:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

 

 

 

24η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

17/04/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΛΟΥ

17:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

17:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

15:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

16:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

16:30                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΕΚ

ΑΛΙΜΟΥ

21:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

25η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΤΕΤΑΡΤΗ

05/05/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

19:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:00                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

19:00                     ΑΕΚ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΓΟΥΔΙ

19:00                     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

19:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

19:00                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΠΑΟΚ

ΑΛΙΜΟΥ

19:00                     ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

26η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ

08/05/2021

ΚΟΛ/ΡΙΟ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΦΑΛΗΡΟΥ

17:00                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

17:00                     ΑΣ ΠΑΟΚ

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

17:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΡΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΒΟΛΟΥ

17:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΧΙΟΥ

17:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΑΕΚ

ΠΕΙΡΑΙΑ

19:00                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ


PLAY   OFFS      «2020 - 2021»

 

Α’

ΦΑΣΗ

PLAY OFFS

11 / 05 / 2021

ΤΡΙΤΗ

 

 

 

13 / 05 / 2021

ΠΕΜΠΤΗ (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

 

 

15 / 05 / 2021

ΣΑΒΒΑΤΟ  (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

 

 

16 / 05 / 2021

ΚΥΡΙΑΚΗ  (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

Β’

 

ΦΑΣΗ

 

PLAY OFFS

 

18 / 05 / 2021

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

 

20 / 05 / 2021

ΠΕΜΠΤΗ

 

 

22 / 05 / 2021

ΣΑΒΒΑΤΟ

(ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ για 3η – 4η θέση)

 

 

24 / 05 / 2021

ΔΕΥΤΕΡΑ

(ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ για 1η – 2η θέση)

 

 

26 / 05 / 2020

ΤΕΤΑΡΤΗ

(ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ για 1η – 2η θέση)

 

 

PLAY OUTS  2020 - 2021

Α'

ΦΑΣΗ

PLAY OUTS

11 / 05 / 2021

ΤΡΙΤΗ

 

 

 

13 / 05 / 2021

ΠΕΜΠΤΗ (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

 

 

15 / 05 / 2021

ΣΑΒΒΑΤΟ  (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

 

 

16 / 05 / 2021

ΚΥΡΙΑΚΗ  (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

Β'

 

ΦΑΣΗ

 

PLAY OUTS

 

18 / 05 / 2021

 

ΤΡΙΤΗ

 

 

 

20 / 05 / 2021

ΠΕΜΠΤΗ (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

 

 

22 / 05 / 2021

ΣΑΒΒΑΤΟ  (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

 

 

24 / 05 / 2021

ΚΥΡΙΑΚΗ  (ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ)

 

Υ.Γ.     Κατά την σύνταξη του προγράμματος ελήφθησαν υπόψη:

1)                Η κατά το δυνατόν, αποφυγή, διανυκτερεύσεων των μετακινούμενων ομάδων

2)                Οι παράλληλες διοργανώσεις της κολύμβησης

3)                Η διαθεσιμότητα των κυρίων εδρών.

4)                Σε περίπτωση τηλεοπτικής μετάδοσης οι ημέρες και οι ώρες των αγώνων θα τροποποιούνται εφόσον είναι απαραίτητο.


[full_width]