Wednesday, September 11, 2013

ΠΑΜΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΙΤΕΑ 7-8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2013



Στο κολυμβητήριο της Ιτέας διεξήχθει για μία ακόμη χρονιά το πρωτάθλημα κολύμβησης συλλόγων Θάλασσας. Στο πρωτάθλημα αυτό συμμετήχαν ομάδες που οι πόλεις τους δεν διαθέτουν κολυμβητήριο και η προετοιμασία τους γίνεται στην Θάλασσα. Παρά τις δύσκολες συνθήκες προετοιμασίας οι ομάδες και οι αθλητές που συμμετήχαν είχαν αυξημένο αγωνιστικό φρόνημα και πολύ καλές επιδώσεις. 


Στους αγώνες έλαβαν μέρος οι ομάδες: Α.Ν.Ο. ΖΑΚΥΝΘΟΥ,ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΗΛΟΥ,ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ,ΥΔΡΑΙΚΟΣ Ν.Ο.,ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΕΔΕΩΝ,ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΙΑΥΛΟΥ ΩΡΕΩΝ,ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ,ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ,Α.Ο.ΠΑΡΟΥ


ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κατηγορία
Ονοματεπώνυμο
Επίδοση
Κατάταξη
50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ



Ανδρών
Παγάνης Μπάμπης
27.78
2ος
Εφήβων
Αγγελόπουλος Γιάννης
29.49
3ος
Παμπαίδων-Α
Μπουτσιούκος Γιώργος
36.18
4ος
Γυναικών
Βούλγαρη Κέλλυ
38.65

Τζουρντού Κυριακή
44.65
Κορασίδων
Αρμαδούρου Αντωνία
39.74

Αναργύρου Βέννυ
41.51
Παγκορασίδων-Β
Βούλγαρη Μαριάννα
38.95

Τζουρντού Κυριακή
42.92




100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ



Ανδρών
Αγγελόπουλος Γιάννης
1.06.13
5ος

Νομικός Γιώργος
1.08.61
7ος
Εφήβων
Ρονιώτης Ανδρέας
1.11.64
2ος
Παμπαίδων-Α
Μπουτσιούκος Γιώργος
1.23.83
6ος
Γυναικών
Τζουρντού Κυριακή
1.44.19
Κορασίδων
Αρμαδούρου Αντωνία
1.32.05

Αναργύρου Βέννυ
1.34.40
10η
Παγκορασίδων-Α
Γκιώνη Μυρτώ
1.43.18
Παγκορασίδων-Β
Ρόκο Κριστιάνα
1.27.91
4η

Προυσάλογλου Μαρίνα
1.32.44




200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ



Ανδρών
Νομικός Γιώργος
2.38.47
4ος
Εφήβων
Νομικός Γιώργος
2.40.95
1ος
Γυναικών
Ρούσση Ζωή
3.00.98
Κορασίδων
Ρούσση Ζωή
2.56.10

Μάρκου Αλίκη
3.20.85
Παγκορασίδων-Α
Γκιώνη Μυρτώ
3.52.35
Παγκορασίδων-Β
Ρόκο Κριστιάνα
3.15.78

Βούλγαρη Μαριάννα
3.28.64




200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜ



Ανδρών
Ρονιώτης Ανδρέας
3.19.29
7ος
Γυναικών
Παγάνη Ιωάννα
3.20.33

Βούλγαρη Κέλλυ
3.40.72




100m ΥΠΤΙΟ



Ανδρών
Παγάνης Μπάμπης
1.17.32
2ος
Εφήβων
Ρονιώτης Ανδρέας
1.19.40
1ος
Γυναικών
Μάρκου Αλίκη
1.52.31
Κορασίδων
Μάρκου Αλίκη
1.46.84

Αρμαδούρου Αντωνία
2.01.23
Παγκορασίδων-Β
Βούλγαρη Μαριάννα
1.59.69

Ρόκο Τατιάνα
2.07.99




100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ



Ανδρών
Παγάνης Μπάμπης
1.16.21
2ος
Γυναικών
Παγκορασίδων-Β
2.01.57
Κορασίδων
Ρούσση Ζωή
1.39.15
Παγκορασίδων-Β
Προυσάλογλου Μαρίνα
2.03.65
4η

Ρόκο Τατιάνα
2.11.53




100m ΠΡΟΣΘΙΟ



Παμπαίδων-Α
Μπουτσιούκος Γιώργος
1.35.98
2ος
Γυναικών
Παγάνη Ιωάννα
1.39.66

Βούλγαρη Κέλλυ
1.43.76
Κορασίδων
Παγάνη Ιωάννα
1.38.73

Αναργύρου Βέννυ
1.53.26
Παγκορασίδων-Α
Γκιώνη Μυρτώ
1.54.26
Παγκορασίδων-Β
Ρόκο Τατιάνα
1.59.37

Ρόκο Χριστιάνα
2.02.47




4x50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ



Ανδρών
Παγάνης Μπάμπης- Νομικός Γιώργος- Αγγελόπουλος Γιάννης- Ρονιώτης Ανδρέας

2.01.96

4οι
Γυναικών
Παγάνη Ιωάννα- Ρούσση Ζωή- Βούλγαρη Κέλλυ-Μάρκου Αλίκη

2.30.66

5ες
4x50m MIKTH OMΑΔΙΚΗ



Ανδρών
Παγάνης Μπάμπης-Ρονιώτης Ανδρέας-Μπουτσιούκος Γιώργος- Σκόρρας Γιώργος

2.21.73

4οι
Γυναικών
Μάρκου Αλίκη-Παγάνη Ιωάννα- Ρούσση Ζωή-Βούλγαρη Κέλλυ

2.47.13

5ες













ΑΠΟΣΤΟΛΗ 2013
1.
Αγγελόπουλος Γιάννης – 1 χάλκινο
2.
Αναργύρου Βέννυ
3.
Αρμαδούρου Αντωνία
4.
Βούλγαρη Κέλλυ
5.
Βούλγαρη Μαριάννα
6.
Γκιώνη Μυρτώ
7.
Μάρκου Αλίκη
8.
Μπουτσιούκος Γιώργος -1 αργυρό
9.
Νομικός Γιώργος – 1 χρυσό
10.
Παγάνη Ιωάννα – 1 χάλκινο
11.
Παγάνης Μπάμπης- 3 αργυρά
12.
Προυσάλογλου Μαρίνα
13.
Ρόκο Κριστιάνα – 1 χάλκινο
14.
Ρόκο Τατιάνα
15.
Ρονιώτης Ανδρέας – 1 χρυσό, 1 αργυρό
16.
Ρούσση Ζωή –1 χάλκινο
17.
Σκόρρας Γιώργος
18.
Τζουρντού Κυριακή
19.
Παπαδάκη Ασπασία - προπονήτρια
20.
Μαυρομάτη Αναστασία – συνοδός αποστολής
21.
Μπαρτζώκας Δημήτρης - συνοδός αποστολής
22.
Λυγούρας Δημήτρης - συνοδός αποστολής



  • περισσότερες φωτογραφίες   ΕΔΩ
  • σχετικα δημοσιευματα 1) ΕΔΩ  2) ΕΔΩ

Auto Scroll Stop Scroll