ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Οι πρώτες προκρίσεις από την Α' στη Β' φάση) - YNO - YNO

Breaking

Sunday, January 21, 2018

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Οι πρώτες προκρίσεις από την Α' στη Β' φάση)


Σε δύο από τους οκτώ Ομίλους της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών ολοκληρώθηκαν οι αγώνες το Σάββατο (20/1) το βράδυ και έτσι αναδείχθηκαν τυπικά οι τέσσερις πρώτες ομάδες (από τις 16 που θα προκριθούν συνολικά) οι οποίες σφραγίζουν την πρόκριση στη Β' φάση. Είναι οι Εθνικός Πειραιά, Ηλυσιακός από τον Β' Όμιλο Αττικής και το Παλαιό Φάληρο και η Νίκη Βόλου από τον Όμιλο Βόλου. Εξάλλου, την πρόκριση εξσφάλισαν, από το Σάββατο και οι ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Φοίβος από τον Όμιλο Θεσσσαλονίκης και ο ΑΝΟ Γλυφάδας από τον Όμιλο Κρήτης, παρότι οι αγώνες τους ολοκληρώνονται την Κυριακή.

Οι αγώνες των υπολοίπων Ομίλων ολοκληρώνονται την Κυριακή (21/1), οπότε και θα γνωρίζουμε και τις 16 ομάδες που προκρίνονται στη Β' φάση.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους:
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Πανιώνιος - Απόλλων Σμύρνης 22-5, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΝΟ Χαλκίδας 23-6.
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):
ΝΟ Χίου - Ηλυσιακός 7-13, Παναθηναϊκός - Εθνικός Πειραιά 3-9, Παναθηναϊκός - ΝΟ Χίου 13-9, Εθνικός Πειραιά - Ηλυσιακός 17-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Εθνικός Πειραιά 9
2. Ηλυσιακός 6
.....................................
3. Παναθηναϊκός 3
4. ΝΟ Χίου 0
Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 16-1, ΓΣ Περιστερίου - Νηρέας Γέρακα 7-12.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):
ΝΟ Βουλιαγμένης - ΝΟ Καλαμάτας 28-2, ΝΟ Καλαμακίου - ΑΟ Πετρούπολης 10-6.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΑΠΣ Οξυγόνο - ΠΑΣ Φοίβος 6-20, Ηρακλής - ΠΑΟΚ 0-24.
Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΠΑΟΚ 6, 2. ΠΑΣ Φοίβος 6, 3. Ηρακλής 0, 4. ΑΠΣ Οξυγόνο 0.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Πατρών - Υδραϊκός 15-5, ΝΕ Πατρών - Νηρέας Χαλανδρίου 8-4.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 9-4, ΝΟ Χανίων - ΑΝΟ Γλυφάδας 3-11, ΝΟ Ρεθύμνου - ΑΝΟ Γλυφάδας 2-16, ΝΟ Χανίων - ΟΦΗ 16-1.
Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΑΝΟ Γλυφάδας 6, 2. ΝΟ Χανίων 3, 3. ΝΟ Ρεθύμνου 3, 4. ΟΦΗ 0.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νίκη Βόλου - Άρης 8-6, ΟΥΚ Βόλου - Παλαιό Φάληρο 2-16, ΟΥΚ Βόλου - Νίκη Βόλου 10-11, Παλαιό Φάληρο - Άρης 10-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 9
2. Νίκη Βόλου 6
....................................
3. Άρης 3
4. ΟΥΚ Βόλου 0