Monday, September 12, 2011

Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα Συλλόγων Θάλασσας , Ιτέα 10-11/09/2011



Ο Υδραϊκός Ναυτικός Όμιλος συμμετείχε για τέταρτη συνεχή χρονιά στο Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα Συλλόγων Θάλασσας, που πραγματοποιήθηκε στο ανοικτό κολυμβητήριο της Ιτέας 10 και 11 Σεπτεμβρίου του 2011, κατακτώντας συνολικά σε όλες τις κατηγορίες 18 μετάλλια, τέσσερα παραπάνω από πέρυσι στην Κάλυμνο!
Η συμμετοχή των συλλόγων που προετοιμάζονται σε θάλασσα απ’ όλη την Ελλάδα ήταν μεγάλη (συμμετείχαν 14 σωματεία) 
και ο ανταγωνισμός σε υψηλό  επίπεδο. Σάββατο πρωί και το ανοικτό κολυμβητήριο της Ιτέας είχε γεμίσει ασφυκτικά από τους αθλητές και τις αθλήτριες των σωματείων, αλλά και από γονείς που συνόδευαν τα παιδιά τους. Ο Υδραϊκός από την πρώτη στιγμή κέρδισε τις εντυπώσεις στην κερκίδα με τα συνθήματα και τους ύμνους της ομάδας! Τα φλας άναψαν και μετά τους καθιερωμένους χαιρετισμούς και τις οδηγίες από την επιτροπή των αγώνων ξεκίνησαν οι αγώνες. Με την εκκίνηση στο πρώτο αγώνισμα φάνηκε η αγωνιστική διάθεση για μεγάλους χρόνους και ρεκόρ!  Τόσο το Σάββατο (πρωί – απόγευμα), όσο και την Κυριακή το πρωί  οι αθλητές και  οι αθλήτριες του Υδραϊκού με δύναμη και πάθος,  συναγωνίστηκαν αθλητές και αθλήτριες με τρομερή φυσική κατάσταση και τεχνική . Παρόλο αυτά κατάφεραν να αποδείξουν ότι ακόμη και με δύο μήνες μόνο εντατικές προπονήσεις το καλοκαίρι στην Ύδρα, μπορούν να σταθούν ψηλά αγωνιστικά και να κερδίσουν τις εντυπώσεις και τα μετάλλια! Επιβραβεύεται έτσι η   προσπάθεια που ξεκίνησε πριν πέντε χρόνια για τη δημιουργία της αγωνιστικής ομάδας του Υδραϊκού σε σωστές βάσεις, με οργάνωση και προγραμματισμό, αλλά και την καταπληκτική δουλειά που επιτελεί η προπονήτρια του Ομίλου κα. Ασπασία Παπαδάκη. Χρειάζεται απ’ όλους στήριξη της ομάδας, περισσότερος χρόνος προπονήσεων και ενίσχυση με νέους αθλητές και αθλήτριες, ώστε να υπάρχει συνέχεια , αγωνιστική βελτίωση και περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον! Την ομάδα αποτελούσαν οι παρακάτω κολυμβητές/τριες:
Αγγελόπουλος Γιάννης, Αναργύρου Βέννυ, Αναργύρου Μιχάλης (1 αργυρό, 2 χάλκινα), Βασιλείου Κατερίνα (2 χάλκινα), Βασιλείου Σταματία, Βούλγαρη Κέλλυ (1 αργυρό, 1 χάλκινο), Ζώτα Ζωή, Θεοδωρίδη Βάλια (1 χάλκινο), Μαρκαντώνη Ματίνα (1 χάλκινο), Μάρκου Αλίκη, Μάρκου Μαρίνα (1 αργυρό), Νομικός Γιώργος, Παγάνη Ιωάννα (1 αργυρό), Παγάνης Μπάμπης (3 χρυσά), Ρονιώτης Ανδρέας, Ρούσση Ζωή (1 χάλκινο), Ρούσση Ρένα, Σαράντη Φυλλίνα, Σκόρρας Γιώργος, Τσιτσιπά Κρυσταλλία (1 χρυσό, 2 αργυρά)
Αρχηγός της αποστολής ήταν το μέλος του Δ.Σ του Υ.Ν.Ο., Σωτήρης Σταθάκης , που ακόμη μια φορά απέδειξε πως με το "βαρύ" όνομα και το κύρος του στο χώρο του αθλητισμού μπορεί να εκπροσωπεί επάξια τον Όμιλο στις διοργανώσεις.
Προπονήτρια ήταν η κα. Παπαδάκη Ασπασία, που όλο το καλοκαίρι με μεθοδικότητα και επιμονή προετοίμασε την ομάδα για τους αγώνες, καταφέρνοντας για άλλη μια φορά αρκετοί αθλητές και αθλήτριες να ανέβουν στο βάθρο των νικητών, αλλά και πολλοί/ες να κερδίσουν μια θέση στην οχτάδα.
Από το Δ.Σ του Υδραϊκού Ναυτικού Ομίλου την αποστολή συνόδευσαν:   ο κ. Θεοφάνης Κεφαλλωνίτης, ο κ. Λινάρδος Πιτσιλός, η κα. Αναστασία Μαυρομάτη, ο κ. Δημήτρης Μπαρτσιώκας και ο κ. Θεόδωρος Θεοδωρίδης, στηρίζοντας με την παρουσία τους την ομάδα και εκπροσωπώντας τον Όμιλο στην Ιτέα.
Μπράβο σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες για την αγωνιστικότητα και το ήθος που επέδειξαν, εντός και εκτός πισίνας, και ευχόμαστε του χρόνου να έχουν περισσότερες επιτυχίες!
Εάν επιθυμείτε να δείτε περισσότερες φωτογραφίες των αγώνων επισκεφτείτε το Media Gallery.

ΣΥΜΕΤΕΧΟΝΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ
ΝΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ, ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ, ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΣΑΜΟΥ, ΝΟ ΔΗΛΕΣΙ ,ΝΟ ΠΑΡΟΥ,  ΝΟ ΘΑΣΟΥ , ΚΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ, ΝΟ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ, ΝΟ ΔΙΑΥΛΟΥ ΩΡΕΩΝ,  ΑΝΟ ΖΑΚΥΝΘΟΥ, ΝΟ ΜΗΛΟΥ,ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΝΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ   ΙΤΕΑ 10-11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2011
50 ΜΕΤΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΣΚΟΡΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  31.87     7ος
ΠΑΓΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  29.07    1ος
ΡΟΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  31.09     5ος
ΣΚΟΡΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 32.15    7ος
ΡΟΥΣΗ ΕΙΡΗΝΗ  38.25     8η
ΖΩΤΑ ΖΩΗ 49.00     15η
ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  35.82    3η
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ  38.14     8η
ΜΑΡΚΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 39.37    9η
ΡΟΥΣΗ ΕΙΡΗΝΗ  37.16    5η
ΜΑΡΚΟΥ ΑΛΙΚΗ 37.61    6η      
100 ΜΕΤΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  1.10.32    6ος
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ  1.04.46    3ος
ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1.10.64   7ος
ΣΑΡΑΝΤΗ ΦΥΛΛΙΝΑ  1.28.02    8η
ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΚΡΥΣΑΤΑΛΛΙΑ  1.13.58    2η
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ  1.23.41    6η
ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ  1.21.27   3η
ΡΟΥΣΣΗ ΖΩΗ  1.25.95    5η
ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  1.26.62     6η
200 ΜΕΤΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ 
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ  2.28.76    3ος
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  2.42.07    7ος
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ  3.01.63    3η
ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  3.23.30    5η
ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ  2.41.27    1η
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ  2.59.73    3η
ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ  3.11.57    4η
ΡΟΥΣΣΗ ΖΩΗ  3.05.97    5η
ΠΑΓΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ  3.14.11    7η
100 ΜΕΤΡΑ ΥΠΤΙΟ 
ΠΑΓΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  1.17.16    1ος
ΡΟΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  1.25.76    4ος
ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  1.26.06    5ος
ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  1.40.21    4η
ΜΑΡΚΟΥ ΑΛΙΚΗ  1.46.54     5η
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ  1.44.72    4η
ΣΑΡΑΝΤΗ ΦΥΛΛΙΝΑ  1.48.30    6η
ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ  1.39.32    5η
ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  1.40.62    3η
ΜΑΡΚΟΥ ΑΛΙΚΗ  1.45.48    4η
200 ΜΕΤΡΑ ΥΠΤΙΟ
ΡΟΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  3.11.91     4ος
100 ΜΕΤΡΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
ΠΑΓΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  1.16.08     1ος
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.20.29    2ος
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  1.27.29    4ος
ΜΑΡΚΟΥ ΜΑΡΙΝΑ  1.44.55     2η
ΡΟΥΣΗ ΕΙΡΗΝΗ  1.58.16     6η
ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ  1.32.80    2η
ΜΑΡΚΟΥ ΜΑΡΙΝΑ  1.46.11    5η
ΡΟΥΣΣΗ ΖΩΗ  1.45.66    3η
ΠΑΓΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ  1.57.65     6η
100 ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΘΙΟ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  1.33.66    5ος
ΣΚΟΡΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  1.37.23    7ος
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ  1.51.23    7η
ΖΩΤΑ ΖΩΗ  1.58.07    11η
ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  1.38.87    2η
ΣΑΡΑΝΤΗ ΦΥΛΛΙΝΑ  1.49.33    6η
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ  1.56.65    9η
ΠΑΓΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ  1.34.50    2η
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ  1.50.58    8η
200 ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΘΙΟ
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ  3.57.68    6η
ΖΩΤΑ ΖΩΗ  4.08.16     7η
4 Χ 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ            4.41.14     4οι
ΠΑΓΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΡΟΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ         
4 Χ 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   5.38.42     7ες
ΠΑΓΑΝΗ ΙΩΝΝΑ
ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ
ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΗ ΜΑΤΙΝΑ 
4 Χ 100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ     5.34.83     6οι
ΠΑΓΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΝΟΜΙΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
4 Χ 100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ      6.23.35      4ες
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ
ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ
ΠΑΓΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ


περισσότερες φωτογραφίες   ΕΔΩ
Auto Scroll Stop Scroll