Ο Πανελλήνιος Όμιλος Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης (Π.Ο.Ι.Α.Θ.) διοργάνωσε και φέτος με επιτυχία τον 41ο αγώνα της Ελληνικής Επαναστάσεως – Ύδρα
Η εκκίνηση δόθηκε την Παρασκευή 21 Μαρτίου 2014, με αφετηρία το Φαληρικό Όρμο και προορισμό τη μαγευτική Ύδρα! Ο άνεμος βοήθησε τα πληρώματα των σκαφών,
Τα πληρώματα «έδεσαν» και γέμισαν τις ταβέρνες του νησιού, όπου έφαγαν και διασκέδασαν μέχρι αργά το βράδυ. Το Σάββατο 22 Μαρτίου 2014, στις 13:00 μ.μ. ,πραγματοποιήθηκε η απονομή επάθλων στα πληρώματα των σκαφών που διακρίθηκαν και κατέλαβαν τις πρώτες θέσεις σε κάθε κατηγορία. Ο κ. Θ. Κεφαλλωνίτης, εκ μέρους του Προέδρου του Υ.Ν.Ο. και του Δ.Σ, καλωσόρισε όλους τους ιστιοπλόους και το Δ.Σ του Π.Ο.Ι.Α.Θ. Τους ευχήθηκε καλή διαμονή καi tο λόγο έλαβε ο Δήμαρχος Ύδρας κ. Ά. Κοτρώνης, ο οποίος με τη σειρά του καλωσόρισε τα πληρώματα των σκαφών όπου απένειμε τα μετάλλια στα πληρώματα των σκαφών που διακρίθηκαν όπως και ο τέως Δήμαρχος κ.Κ.Αναστόπουλος και η Υπολιμενάρχης Ύδρας κ.Ε.Μιτσάκου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj3TNLZS4ACwP0mQhLRwFsr3CvqC75F494V1MBDXg4H1gfbDrcVBcoBaqlkO-5WRvNoKl5aqTUy1FXiDcIKtVx2JBb5Dcvc35i-BeeL3Yb6iysbPJzUXBs-osfe16UnLL2K1u6avHe8gLI/s1600/DSCF5025.JPG) |
Ο κ. Θεοφάνης Κεφαλλωνίτης |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi99fB4ilERx88yA6huhC-_VHTuScqUjonDZZi0W_5ycGGhtLd02Htl3IVCj8XUINbzbeNVQ3mZXSEF_nFAEgfIVPgt0FI6nLryQpRqHF7EAw3mWVKJLl1aYySqmUcr-LqgOoN9CT3Y2BE/s1600/DSCF5026.JPG) |
ο Δήμαρχος Ύδρας κ. Άγγελος Κοτρώνης |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBXT4dUGRtKmJsJUp-kDh3oR7BzIp4TUJE8KF1fzWK86_ohKV2Hvke8jC8yGGpm6E7rRyD-U2KM6sKTzLmyTLnCQSCknGrqCLDiRn9Mfy-0oiv2oK9UE4_e1v6vI76i_LHmBqEJWBCu_I/s1600/DSCF5048.JPG) |
ΔΕΞΙΑ ΣΤΗ ΦΩΤΟ Ο ΠΡΩΗΝ ΔΙΟΚΗΤΗΣ ΤΗΣ Α.Ε.Ν. ΥΔΡΑΣ ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Λ.Σ. (Ε.Α.) ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΛΙΜΕΝΑΡΧΗΣ ΥΔΡΑΣ ΝΥΝ ΕΦΟΡΟΣ ΤΟΥ Υ.Ν.Ο. ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ Δ.Σ. |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgZlgrmDQUJxLE_C1kD6hEBBJLtjCRS84mvCy8Jf_-6utpWSvVb7Jp74PIMbzKvaxKgtrj8lA1QP8ohC347VCsuUaTw2VxdSP87X4R05-d4UFlFd2knIYZl2IdLRMzXRbVGl8iDj1NQrfQ/s1600/DSCF5039.JPG) |
Ο ΤΕΩΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΥΔΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΝΕΜΕΙ ΜΕΤΑΛΛΙΑ |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPX-0ChIQdhQ6eZxRR0eLwaroTI3eGeO2stUh41L0GQGVs_SChyphenhyphentRxfPNS8xvBmizm8gn8THU4tbchSZYBiF4OaUsv-ouYxzuSJ6kTyPx6biRhp8PpFVOcJB4cxZGUN0jB0C3u48hYvrs/s1600/DSCF5042.JPG) |
Η ΥΠΟΛΙΜΕΝΑΡΧΗΣ ΥΔΡΑΣ ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΣ ΛΣ Ε.ΜΙΤΣΑΚΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΑ ΝΙΚΗΤΩΝ |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhin6WkJ3OWuX3jfgxAReiMaeJscTzMwmfOmqLjzw2HzdQcGIhJerEyR-RVaewbvImeQIfPNibv4D9uPx6oHb10xzrzfmd8aU6EFdIIvxL6CMeCvY87AxgZd0LMHLndpuQOjal7Lp63wI/s1600/DSCF5027.JPG) |
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ Π.Ο.Ι.Α.Θ. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ Ι. ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ Υ.Ν.Ο. ΚΕΦΑΛΛΩΝΙΤΗ Θ. |
Η επιστροφή των σκαφών είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 23 Μαρτίου στις 10:00 το πρωί από την Ύδρα με προορισμό το Φάληρο.